Aspirin 500 mg 20 tableta

Aspirin 500 mg 20 tableta

350.641178
Na lageru
5,41 €
s PDV-om
4,96 € bez PDV-a

 

Kupiti aspirin od 500 mg?

Tražite li pouzdan lijek protiv bolova za glavobolju, temperaturu, bolove u mišićima ili druga bolna stanja? Onda razmislite o Aspirinu od 500 mg. Ovaj je lijek pouzdan izbor za učinkovito ublažavanje boli dugi niz godina.

Zašto Aspirin 500 mg?

Aspirin 500 mg, s acetilsalicilnom kiselinom kao aktivnim sastojkom, poznat je po svojim pouzdanim analgetskim svojstvima. Ovaj lijek nudi nekoliko prednosti koje ga čine popularnim izborom:

Prednosti aspirina od 500 mg:

  1. Učinkovito ublažavanje boli: Aspirin sadrži acetilsalicilnu kiselinu koja pomaže u smanjenju različitih vrsta boli, uključujući glavobolje, bolove u mišićima, bolove u zglobovima i menstrualne bolove.

  2. Snižavanje vrućice: Osim ublažavanja boli, Aspirin također pomaže u snižavanju vrućice, što ga čini prikladnim za osobe s groznicom.

  3. Protuupalno: Acetilsalicilna kiselina ima protuupalna svojstva i može pomoći u smanjenju upale, smanjujući bol i oteklinu.

  4. Razrjeđivanje krvi: poznato je da aspirin razrjeđuje krv, što može pomoći u sprječavanju krvnih ugrušaka i srčanog udara.

  5. Brzo djelovanje: Aktivni sastojci Aspirina 500 mg brzo se apsorbiraju u vaše tijelo, omogućujući brzo olakšanje od boli i nelagode.

Kako djeluje Aspirin 500 mg?

Aspirin 500 mg sadrži acetilsalicilnu kiselinu kao djelatnu tvar. Acetilsalicilna kiselina djeluje tako da inhibira proizvodnju prostaglandina u tijelu. Prostaglandini su kemikalije uključene u bol, upalu i groznicu. Smanjenjem proizvodnje prostaglandina, acetilsalicilna kiselina pomaže smanjiti bol, upalu i vrućicu.

Za koju dob je pogodan Aspirin 500 mg?

Aspirin 500 mg prikladan je za odrasle i adolescente u dobi od 12 godina i starije. Važno je pridržavati se točne doze kako je navedeno u uputi o lijeku ili prema savjetu liječnika. Prekoračenje preporučene doze može biti štetno za zdravlje.

Prikladno za djecu od 12 godina

Aspirin 500 mg mogu sa sigurnošću koristiti adolescenti od 12 godina starosti, ali je nužno dozu prilagoditi dobi i težini osobe. Obratite se liječniku ili ljekarniku ako imate pitanja o primjeni Aspirina 500 mg u adolescenata.

Koja je doza Aspirina?

Za aspirin se preporučuje sljedeće doziranje:

  • Odrasli: 1 do 2 tablete odjednom, maksimalno 8 tableta u 24 sata, u 4 ili više
    uzeti nekoliko puta.
  • Starije osobe: Možete koristiti dozu kao za "odrasle", ali morate biti posebno oprezni
    ako uzimate i druge lijekove.
  • Djeca od 12 godina i starija: 1 tableta odjednom, maksimalno 4 tablete u 24 sata.
    Ovisno o ponavljanju simptoma (groznica i bol) se ponavlja
    administracija dopuštena. Između uzimanja 2 tablete mora proći najmanje 4 sata
    sjesti. Kod djece s vodenim kozicama ili gripom smije se uzimati samo Aspirin od 500 mg
    treba se poslužiti izričitim savjetom svog liječnika (također pogledajte odjeljak 'Budite ekstra
    oprezno s Aspirinom od 500 mg')
  • Djeca mlađa od 12 godina: Djeca mlađa od 12 godina trebaju dobivati tablete s nižom dozom (100 mg acetilsalicilne kiseline po tableti).

Spoj:
Djelatne tvari: 100 mg acetilsalicilne kiseline po tableti
Pomoćne tvari: celulozni prah i kukuruzni škrob

RVG broj: 00613

Djelatna tvar
Acetylsalicylzuur
Marka
Aspirine
Toedieningsvorm
Tablet
Proizvođač
Bayer
PDV
9%
Vrijeme isporuke
Besteld voor 17:00 is volgende dag in huis.
Cijena
€ 0,00 - € 9,99
Sadržaj
20 Stuks
5000 Artikli

Možda će Vam se i ovo svidjeti